
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.3 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Voltage | 15 V |
| Number of Circuits | 32 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Supply Current | 110 mA |
| Logic Function | Receiver |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 110 mA |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Receivers | 2 |
| Number of Transmitters | 2 |
| Receiver Hysteresis | 50 mV |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$4.61833
Ext.Price$4.61833
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.61833 | $4.61833 |
| 10 | $3.55480 | $35.54800 |
| 25 | $3.29148 | $82.28700 |
| 50 | $3.14457 | $157.22850 |
| 100 | $3.00423 | $300.42300 |
| 300 | $2.88918 | $866.75400 |
| 500 | $2.77852 | $1389.26000 |
| 1000 | $2.71013 | $2710.13000 |
